USPRAWNIANIE REJESTRACJI POPRZECZNEJ SERYJNYCJ SEKCJI HISTOLOGICZNYCH ZA POMOCĄ UŻYCIA SIECI NEURONOWYCH PRZY NORMALIZACJI BARWNIKÓW
ARTUR JURGAS
Implementacja algorytmu na bazie sieci neuronowych w celu polepszenia rejestracji poprzecznej obrazów slajdów (WSIs) z seryjnych wycinków histologicznych. Użycie sieci generatywno-przeciwstawnych do normalizacji różnych stylów barwienia przekrojów w celu poprawy jakości dopasowania.

SEGMENTACJA ZMIAN W PŁUCACH
MICHAŁ MOTAK, MACIEJ WOWRA, KAMIL HOSAJA, JUSTYNA KRZYWDZIAK, MONIKA GÓRKA, DANIEL JAWOREK, BARTŁOMIEJ HABEL
Celem projektu jest implementacja konwolucyjnej sieci neuronowej do segmentacji uszkodzeń w obrębie płuc spowodowanych wirusem SARS-CoV-2 na obrazach CT.

POMIAR RETENCJI CO2 W MASKACH SUBEAEASYBREATH PRZEKSZTAŁCONYCH NA IMPROWIZOWANE ŚRODKI OCHRONY PRZED COVID19 DLA SŁUŻB MEDYCZNYCH
OLAF TOMASZEWSKI, JULIUSZ STEFAŃSKI
Analiza różnego typu adapterów i rozwiązań pozwalających na ograniczenie nagromadzenia dwutlenku węgla w maskach SubeaEasyBreath. Dokonanie pomiarów części twarzowej oraz ustno-nosowej maski. Rozwiązanie zostanie wykorzystane podczas pracy medyków w trakcie epidemii COVID19.

SIEĆ INTELIGENTNYCH CZUJNIKÓW DO MONITOROWANIA PARAMETRÓW FIZJOLOGICZNYCH UŻYTKOWNIKA
W ramach projektu budowany jest układ czujników, który pozwoli na analizę dobrostanu organizmu użytkownika. Planowane jest skonstruowanie opaski do mierzenia położenia i tętna użytkownika, układu do mierzenia sygnału EKG i zestawu do akwizycji danych w trakcie wysiłku fizycznego.

MODEL BIOCYBERNETYCZNY SCI – FI
KAROLINA GOCYK
Celem projektu jest prowadzenie bloga, zajmującego się wyjaśnianiem czym są modele biocybernetyczne oraz jak działają pewne struktury w organizmie ludzkim. Publikowane posty zawierały m.in. hipotezy dotyczące funkcjonowania istot występujących w filmach science fiction. Obecnie na podstawie opisów umieszczanych na blogu, prowadzone są prace nad modelem biocybernetyczny organizmu i jego poszczególnych układów.

BRAIN TUMOR DETECTION
ANGELIKA PRZELIORZ

ENERGETYCZNA, BEZPRZEWODOWA SIEĆ SŁUŻĄCA DO MONITOROWANIA WARUNKÓW ŻYCIA ZWIERZĄT EGZOTYCZNYCH
KAROLINA KUBOŃ, LAURA KUCHARSKA
Celem projektu jest stworzenie systemu monitorowania warunków życia gadów opartego na bezprzewodowej sieci. Komunikacja między urządzeniami będzie opierała się na systemie LoRa oraz WiFi. Użytkownik odbiera informację o warunkach życia obiektów za pomocą smartfona, dzięki dedykowanej aplikacji na urządzenie mobilne. Projekt zakłada stworzenie własnego sprzętu (projekt i montaż płytki), zbudowanie całej sieci (wraz z własną logiką) oraz dedykowanej aplikacji na telefon.
