Aktualności

Pierwsze seminarium w 2021!

07/01/2021


Serdecznie zapraszamy na seminarium, podczas którego Pani dr hab. inż. Magdalena Ziąbka, prof. AGH przedstawi projekt: Otoimplant – polimerowy wyrób medyczny od laboratorium do badań klinicznych na przykładzie implantu ucha środkowego.

Szczegóły wydarzenia znajdziecie na plakacie ➡

Wesołych Świąt!

24/12/2020

Spotkanie rekrutacyjne 2020/2021

19/10/2020


Serdecznie zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne!

📆 Czwartek, 22.10.2020r.
⏰ Godzina 18.00
💻 MS Teams

Powiemy Wam:
➡️czym zajmuje się Koło,
➡️o naszych dotychczasowych sukcesach,
➡️o planach na najbliższy rok – projektach i eventach.

Zapraszamy! Czekamy na Ciebie!

Seminaria wracają!

14/10/2020
Spokojnie, na razie zdalnie 😃

Już 23 października 2020 roku naszym gościem będzie Pan prof. dr hab. inż. Tomasz P. Zieliński. Autor wielu publikacji i książek – m.in. „Cyfrowe przetwarzanie sygnałów. Od teorii do zastosowań”, którą większość z nas zna z zajęć w Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Jeśli interesuje Was temat 4G/5G i chcielibyście otrzymać odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania to macie niepowtarzalną okazję do ich zadania! Pan Profesor chętnie na wszystkie odpowie 😃

Zapraszamy na stronę wydarzenia na facebook’u, na której jest kod do spotkania.

⬅ Więcej szczegółów znajdziecie na plakacie

Zostań wolontariuszem na EMBS IEEE ISC 2020!

12/10/2020Pamiętacie, jak kilka dni temu pisaliśmy o możliwości uczestnictwa z konferencjach?


Ankieta do zgłoszeń. Czekamy na Was!


Sprawdźcie szczegóły ➡

Rekrutacja 2020/20201

08/10/2020

Interesujesz się Inżynierią Biomedyczną? Robotyką? Elektroniką? Chciałbyś zrealizować projekt, o którym od dawna marzysz? Świetnie trafiłeś!

BioMetr jest kołem naukowym, w którym nie ma rzeczy niemożliwych!

Martwisz się, że nie umiesz programować? Nie wiesz jak krok po kroku wykonać dany projekt? Boisz się, że nie dasz rady? Zapomnij o tym ❗ Opiekunowie koła, jak również wszyscy członkowie zawsze chętnie Ci pomogą

Bałeś udział w międzynarodowych konferencjach? Nie? Tutaj będziesz miał taką możliwość, zarówno jako uczestnik jak i wolontariusz.

Wchodzisz w to?

W najbliższym czasie podamy informacje o spotkaniu rekrutacyjnym. Koniecznie śledź naszą stronę! 🐾

Laur Dydaktyka AGH

24/08/2020

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że opiekun naszego Koła Pan dr hab. inż. Andrzej Skalski, prof. AGH znalazł się w pierwszej piątce w kategorii Opiekun Koła w projekcie Laur Dydaktyka AGH

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szczegóły możecie przeczytać na oficjalnej stronie projektu oraz na facebook’u ⬇️.

Podsumowanie akcji „Przyłbica dla Medyka – AGH”

11/05/2020

Kochani, po prawie dwóch miesiącach nasza akcja powoli dobiega końca. Wczoraj wolontariusze złożyli ostatnie przyłbice. Z jednej strony cieszymy się, że spełniliśmy oczekiwania wszystkich ośrodków, które się do nas zgłosiły. Z drugiej, troszkę smucimy – stworzyliśmy prężnie działającą grupę, w której każdy dawał z siebie 150%. Przy montażu pracowało 65 osób, głównie studentów, których wspierali pracownicy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na czele z koordynatorem Jackiem Wesół. Ponadto mieliśmy do dyspozycji 43 drukarki znajdujące się na uczelni oraz około 100 drukujących w prywatnych domach u drukarzy zaangażowanych w akcję „Przyłbica w koronie”, co sprawiło ze wraz z naszym personelem wspomagającym łączna ilość osób zaangażowanych w akcję przekroczyła 250 osób.

Teraz najważniejsze… W ramach akcji „Przyłbica w Koronie” wyprodukowano 22 591 przyłbic, z czego 20000 zmontowano na samym AGH! 21 566 (stan na 10.05.2020) trafiło do 207 placówek z 72 miast (m.in. Kraków, Zakopane, Tarnów, Bielsko – Biała, Nowy Targ, Proszowice, Nowy Sącz, Dąbrowa Tarnowska, Staszów)!

Kilka statystyk:

✔️ 4 placówki, z największą ilością przyłbic: Szpital Uniwersytecki w Krakowie (2 297 sztuk), Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie (1 305 sztuk), Szpital Miejski Specjalistyczny im. G. Narutowicza (1 101 sztuk), Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie (1 000 sztuk),
✔️ statystycznie na jedną placówkę przypada 104.2 sztuk,

✔️ zapotrzebowanie pilne wynosiło 9 322 sztuk,
✔️ najdalej położonym miastem były Strzelce Krajeńskie – 486 km,
✔️ najwięcej przyłbic z miast poza Krakowem otrzymała Bielsko – Biała (3,3%),
✔️ w samym Krakowie ośrodki otrzymały 14 113 przyłbic (65,4%).

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli:

✔️ wolontariuszom składającym i rozwożącym przyłbice oraz osobom drukującym na prywatnych drukarkach,
✔️ darczyńcom ze zbiórki (931 osób), Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Fundacja Nauka i Kultura,
✔️ firmom i osobom, które dostarczyły za darmo materiały do produkcji, użyczyły swoich samochodów do rozwodzenia przyłbic lub szyły maseczki dla wolontariuszy: Fiberlogy – filaments, print-me.pl, 3d-shop.pl, Makerspace Kraków, Solara – unlimited advertising & design, STUKA PUKA, Mellow – made of print, Ule – Wyrobek, MPO Kraków, Twoja Dostawa – Przeprowadzki, Transport, Montaż mebli 24/7, URSS AGH – Uczelniana Rada Samorządu Studentów AGH, Weronika i Halina Chaim, Sebastian Szefer, Małgorzata Jantos, KSAF, Blackfrog.pl – Print your 3D world, RepRap3D, Dental3D, Makdor Spółka z o.o., Can-Pack Metal Closures Sp. z o.o., GTX Hanex Plastic Sp. z o.o., Nokia, Prodromus – Prodrobot Medical Devices,
✔️ restauracjom, które dbały o żołądki naszych wolontariuszy: Oliwka – Kuchnie Świata, Pizza Hut, Chili-Chili, Pani Marta Skorupska i Poco Loco.

Przez najbliższy czas będziemy dostarczać ostatnie sztuki przyłbic i drukować adaptery do całotwarzowych masek.

Zespół „Przyłbica dla Medyka – AGH”

Miesiąc akcji „Przyłbice dla Medyka – AGH”

24/04/2020

Mija miesiąc od powstania naszej akcji, podczas której wyprodukowaliśmy ponad 10 000 przyłbic ! Codziennie wolontariusze pracują byśmy mogli dostarczać kolejne przyłbice, niektóre do nowych miejsc inne do tych, w których uzupełniamy stany. Z dnia na dzień jesteśmy coraz bliżej osiągnięcia celu! 💪🏻

Do tej pory przesyłki trafiły m.in. do:

✔️ 80 sztuk – Polski Czerwony Krzyż – Małopolski Oddział Okręgowy
✔️ 500 sztuk – Okręgowa Izba Lekarska ul. Krupnicza
✔️ 300 sztuk – Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie
✔️ 100 sztuk – CKiK Regionalne Centrum Krwiodawstwa
✔️ 40 sztuk – Dom Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach

✔️ 20 sztuk – Stowarzyszenie Hospicjum Maryi Królowej Polski
✔️ 50 sztuk – Dom Pomocy Społecznej – ul. Rozrywka
✔️ 100 sztuk – Dom Pomocy Społecznej im. Władysława Godynia w Krakowie
✔️ 40 sztuk – Dom Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach
✔️ 200 sztuk – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Proszowicach

Informacje o akcji można śledzić na stronach: facebook oraz LinkedIn. Najnowsze zdjęcia w zakładce galeria.

Przyłbice dla medyków!

26/03/2020

Cześć!

Jesteśmy częścią grupy Przyłbice dla Medyków – południe Polski, której zadaniem jest dostarczanie przyłbic ochronnych na pierwszą linię frontu walki z wirusem SARS-CoV-2. Organizujemy produkcję i montowanie przyłbic na AGH, którą koordynuje mgr inż. Jacek Wesół. Obecnie w akcję włączonych jest 30 osób i pracują dla nas 42 drukarki na Uczelni oraz ponad 100 w prywatnych domach. Już teraz zapotrzebowanie jest szacowana na ponad 10000 sztuk, a każdego dnia liczba ta dynamicznie się zwiększa.

Jeśli chcesz pomóc, napisz do nas prywatną wiadomość na oficjalnej stronie akcji! Czekamy na Ciebie! Organizujemy też zbiórkę na filament do drukarki oraz potrzebne środki bezpieczeństwa.⬇️⬇️⬇️
https://zrzutka.pl/e587rk
⬆️⬆️⬆️

Zdjęcia z akcji można zobaczyć w zakładce galeria.

Apkinson-workshop Voice and speech analysis

25/02/2020Serdecznie zapraszamy na wykład oraz warsztaty Apkinson-workshop Voice and speech analysis, które odbędą się 2 marca (poniedziałek), godzinie 17.00 w sali 101, budynku C3.

Zapraszamy!

Seminarium

16/01/2020


Serdecznie zapraszamy na seminarium, podczas którego przedstawiciele firmy MedApp opowiedzą o projekcie Holo. Wykład odbędzie się 21 stycznia (wtorek), godzinie 17.00 w sali 121 na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej.

MedApp S.A. jest szybko rozwijającą się spółką, oferującą nowe rozwiązania dla medycyny m.in. analityczny system telemedyczny CarnaLife czy Holo, który pozwala na wizualizację danych medycznych w postaci hologramów.

Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie:  https://medapp.pl// oraz  https://www.facebook.com/MedAppSA//.

Zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach Obrazowej Nawigacji Medycznej

13/01/2020

W dniach 14-17 stycznia AGH odwiedzą przedstawiciele zespołu Obrazowej Nawigacji Medycznej z Otto-von-Guericke-Universität w Magdeburgu: szef zespołu prof. Michael Friebe oraz dr Alfredo Illanes, kierownik grupy Catheter Technologies.

Zespół zajmuje się m.in.: rozwojem narzędzi i systemów do chirurgii małoinwazyjnej (US, XR, MRI, NUK), opracowaniem technologicznym terapii małoinwazyjnych z wykorzystaniem technik hybrydowych, radioterapią śródoperacyjną, ablacją kriogeniczną, inteligentnymi systemami monitorowania, śledzenia i nawigacji chirurgicznej, inteligentnymi implantami, zastosowaniem robotyki w obrazowaniu medycznym i terapiach.

Warsztaty prowadzone będą przez dr Alfredo Illanes (wtorek 14.01 17:00, 429 C2), wykład przez prof. Michael Friebe (środa 15.01 17:00 H24 B1).

Wesołych Świąt!

24/12/2019

Konferencja
New Frontiers in Interventional Cardiology

15/12/2019W miniony piątek odbyła się międzynarodowa konferencja New Frontiers in Interventional Cardiology, podczas której Magdalena Gorczowska zaprezentowała projekt: System for monitoring mechanical heart valves.

NFIC jest corocznym spotkaniem w Krakowie, które gromadzi kardiologów, kardiochirurgów, specjalistów angiologii i radiologi.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://nfic.pl/

Seminarium

03/12/2019


Bardzo serdecznie zapraszamy na seminarium, podczas którego dr inż. Paweł Hottowy opowie o Perspektywach budowy zaawansowanej elektronicznej protezy dla niewidzących.

Wykład odbędzie się 10 grudnia (wtorek), o godzinie 17.00 w sali 121 na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej.

Zapraszamy!

Szlachetna Paczka 2019

28/11/2019


Studenci BioMetru wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka EAIiIB 2019, z której kwota zostanie przekazana na wsparcie rodziny Pani Anety.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ten cel i zachęcamy do dalszej pomocy!

Harmonogram licytacji jest dostępny na stronie:
https://www.facebook.com/events/1470588276429926/

Konferencja Life Science Open Space 2019

27/11/2019

W miniony wtorek odbyła się międzynarodowa konferencja Life Science Open Space, w której udział wzięli Studenci BioMetru.

#LSOS2019 jest wydarzeniem umożliwiającym podjęcie współpracy na rzecz rozwoju technologii i innowacji dla Zdrowia i Jakości Życia.

http://lsos.info/

Spotkanie rekrutacyjne

07/10/2019

Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się w czwartek (10.10.2019r.) o godzinie 16:30 w budynku B1 – 202.

Zapraszamy!

Małopolska Noc Naukowców 2019

27/09/2019

Nasze Koło Naukowe miało przyjemność wziąć udział w tegorocznej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. Na wydarzeniu młodzi naukowcy mieli możliwość sterować sztuczną dłonią użytą w projekcie grantowym.

Obszerną fotorelację można zobaczyć na poniższych stronach:

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25237925,malopolska-noc-naukowcow-elektroniczny-nos-i-inne-atrakcje.html?disableRedirects=true
https://www.facebook.com/malopolskanocnaukowcow/

Signal Processing Symposium 2019

19/09/2019

W dniach 16 – 19 września studenci naszego Koła uczestniczyli w SpSympo 2019.

Sympozjum jest wydarzeniem, które gromadzi w każdej edycji ponad 100 uczestników z całego świata. Naukowcy prezentują nowe osiągnięcia, wyniki badań, trendy w nauce i technologii w dziedzinie przetwarzania sygnałów.

W tegorocznej edycji szczególna uwaga była poświęcona technologiom kosmicznym oraz zastosowaniom sygnałów w medycynie.  

Krakowskie Dni Elektryka 2019

15/05/2019

Podczas tegorocznych KDE zaprezentowaliśmy projekty: Dron oraz Interfejsy człowiek maszyna w zastosowaniu do sterowania modelami dłoni.

Już w najbliższą środę będziemy na Krakowskich Dniach Elektryka!

13/05/2019

Tegoroczne KDE odbędą się w dniach 15-17 maja, a nas będzie można spotkać 15 maja podczas Targów Organizacji Studenckich.

Bardzo serdecznie zapraszamy!


Sukcesy studentów BioMetru na 56. Konferencji Studenckich Kół Naukowych

09/05/2019

Adrian Bieliński, Karolina Milewska, Monika Stachak, Juliusz Stefański i Grzegorz Woźniak zajęli I miejsce za prezentację pt. Interfejsy człowiek – maszyna w zastosowaniu do sterowania modelami dłoni.

Magdalena Gorczowska została wyróżniona za prezentację pt. Detekcja dysku optycznego w obrazach siatkówki.

Dzień otwarty AGH 2019

12/04/2019
Podczas Dni Otwartych AGH studenci BioMetru zaprezentowali dwa projekty z aktualnie realizowanych.

Były to: Dron i Przegląd interfejsów człowiek – maszyna zaprezentowanych na modelu sztucznej dłoni.

Fotorelacja w zakładce galeria.

I miejsce w kategorii “Koła Naukowe” podczas Targów Projektów Akademickich!

24/05/2017Studenci z naszego koła,  zwyciężyli w kategorii “Koła Naukowe” podczas targów Projektów Akademickich. Zaprezentowali projekt pt. Skaner naczyń krwionośnych do nowoczesnych zastosowań autoryzacji biometrycznej.

Gratulujemy!

I miejsce za prezentację podczas 54. Konferencji Studenckich Kół Naukowych Pionu Hutniczego dla Macieja Stanucha

11/05/2017Maciej Stanuch zajął I miejsce za prezentację pt. Konstrukcja toru pomiarowego dla potrzeb budowy optycznego skanera żył wraz z wstępnym przetwarzaniem otrzymanych obrazów w zastosowaniach biometrii podczas 54. Konferencji Studenckich Kół Naukowych Pionu Hutniczego.

Gratulujemy!

Biomisie uzyskują II miejsce w Finale Ogólnopolskim konkursu European BEST Engineering Competition!

17-19/05/2017


Maciej Stanuch wraz z drużyną zajęli II miejsce w  Finale Ogólnopolskim  konkursu European BEST Engineering Competition.

Gratulujemy!

Sukces Macieja Stanucha i drużyny Biomisie!

11/04/2017


Maciej Stanuch, student kierunku Inżynieria Biomedyczna uzyskał wraz ze swoją drużyną Biomisie I miejsce w  finale lokalnym konkursu European BEST Engineering Competition.

European BEST Engineering Competitionto międzynarodowe wydarzenie odbywające się w 6 miastach w Polsce i ponad 30 krajach w całej Europie. To konkurs skierowany do studentów uczelni technicznych, w którym liczy się wiedza inżynierska, kreatywność i innowacyjne myślenie.

Gratulujemy!Targi Projektów Akademickich

04/10/2014

Studenci: Maciej Książek, Mateusz Danioł i Tomasz Ćwik za projekt “Rozproszona sieć pomiarowa do zastosowań w ratownictwie” (Smart Sensor Grid) zostali Super Laureatami (I miejsce) podczas 52 Konferencji Studenckich Kół Naukowych.

Projekt zajął również pierwsze miejsce w kategorii Hit Komercyjny podczas Ogólnopolskiego Konkursu Konstrukcji Studenckich oraz zwyciężył podczas Targów Projektów Akademickich.


Sukcesy projektu: Aplikacja do sterowania kursorem przy pomocy sygnału EOG

27/11/2014

Patrycja Donath i Michalina Gołąb zaprezentowały swój projekt na wydarzeniu Okrągły Stól nauki i Start-Upów z NZSem (3 XI 2014) oraz zostały zaproszone na prestiżowe spotkanie integrujące świat nauki i biznesu – Przedsiębiorcze krakowskie start-upy – giełda projektów i partnerów (19 XI 2014).


Targi Projektów Akademickich

04/06/2014

Zaprezentowane projekty:

Daniel Materowski – Autonomiczny system do pobierania, przetwarzania i analizy ruchu w języku polskim w sieci społecznościowej Twitter

Michalina Gołąb, Patrycja Donath – Wykorzystanie sygnałów bioelektrycznych dla potrzeb sterowania aplikacjami komputerowymi

Festiwal nauki – Organizacja Prezentacji Aplikacji Mikrokontrolerów Freescale

21/05/2014

Opiekun i koordynator wydarzania: dr inż. Bogusław Wiśniewski